головне меню

Утилізація енергозберігаючих ламп

Енергозберігаючі лампи мають кілька видів: люмінесцентні, ртутні та світлодіодні лампи. Кожна із них має свої переваги у процесі експлуатації, але утилізація цих ламп є дуже важливою. Особливої уваги потребують люмінесцентні та ртутні лампи, адже вони працюють за рахунок парів ртуті, яка (при потраплянні у повітря) у великих кількостях шкодить здоров'ю людини та навколишньому середовищу.

Для кожного типу енергозберігаючих ламп існує свій безпечний спосіб утилізації.

Утилізація люмінесцентних і ртутних ламп       

Відпрацьовані лампи цих видів слід здавати у спеціальні пункти прийому, звідки їх скеровують на підприємства, які займаються утилізацією. Для утилізації лампи розділяють на цоколі, скло і ртуть.

Щоб знешкодити ртуть, її розміщують у спеціальну тару, засипають цементом та заливають речовиною для демеркуризації (видалення ртуті). Це частково зв'язує ртуть, після чого її відправляють для подальшої переробки та зберігання. Існує й більш дорогий спосіб утилізації, коли розбиті лампи нагрівають, конденсовані пари ртуті збирають і використовують повторно.

А що із утилізацією світлодіодних LED-ламп?

На відміну від люмінесцентних, LED лампи не містять шкідливих речовин та повністю підлягають вторинній переробці. Утилізація світлодіодних ламп відбувається шляхом поділу її на деталі, які потім сортуються в залежності від матеріалу (пластик, скло, металеві деталі) та переробляються. Цей процес є повністю безпечним та не потребує спеціальних засобів захисту для тих, хто його здійснює (як у випадку з люмінесцентними лампами).

Утилізувати led лампу можна, здавши її у спеціальний пункт переробки, а якщо такого немає поруч, то виробники радять самостійно розібрати лампу (це може зробити будь-хто, знайомий із електроприладами) і здати на переробку по частинах. Але ми не радимо робити це людям без досвіду з цією справою.

Масовий перехід на енергоефективні освітлювальні прилади, який зараз відбувається в Україні, однозначно є позитивним. На жаль, утилізація енергозберігаючих ламп лише входить “у моду”. На це є кілька причин: відсутність обізнаності серед населення, недостатня кількість пунктів прийому відпрацьованої сировини, низький рівень екологічної свідомості. То просимо вас берегти природу і здавати використані лампи у спеціальні пункти прийому!

Інші новини
4 вересня 2022
Стаття

Правильний вибір настільної лампи забезпечить рівень підвищення працездатності. Подробиці читайте...

31 березня 2021
Новина

У зв’язку з введенням чергового локдауну ми закликаємо підтримати позицію...

19 листопада 2018
Подія

Останнім часом почастішали спроби копіювання інтернет-сторінок лідера ринку – бренду...

15 жовтня 2018
Подія

Компанія «Грін Пауер Євроелектрик Україна», на благодійній основі, повністю забезпечила...