головне меню

Сезон ремонтів житлових квартир

Запланували ремонт квартири? Врахуйте наші поради по розрахунку норм освітленості приміщень. Зробивши це на початковому етапі ремонту, в майбутньому ви уникнете незручностей пов'язаних із помилками у виборі освітлювальних приладів та вбережете свій зір.

Запланували ремонт квартири? Врахуйте наші поради по розрахунку норм освітленості приміщень. Зробивши це на початковому етапі ремонту, в майбутньому ви уникнете незручностей пов'язаних із помилками у виборі освітлювальних приладів та вбережете свій зір.

Далі у статті говорити будемо про сучасні світлодіодні лампочки та світильники — радимо обирати саме їх, адже корисний термін експлуатації цієї техніки складає 10 і більше років!

Норми освітленості для квартири

Незалежно від того, оберете ви вбудований лед світильник чи його накладну модифікацію — норми кількості світла важливо знати та враховувати. Наводимо норми для квартир та житлових будинків у люксах (одиниця виміру світла):

  • житлова кімната, кухня, столова — 150;
  • дитяча — 200;
  • бібліотека чи кабінет, а також господарські приміщення, комора — 300;
  • коридор між кімнатами, передпокій, хол, а також санвузол — 50;
  • гардеробна кімната — 75.

Як розрахувати?

Маючи під рукою ці норми, необхідно буде порахувати, скільки одиниць світла (люменів) буде потрібно. Для цього вам треба знати площу помешкання та потужність приладів (лампочок та світильників), яку виробник вказує на упаковці. Далі прості розрахунки:

  1. Потужність лампи чи світильника помножте на 100 (наприклад, класична світлодіодна лампочка потужністю 10 Вт дає 1000 люменів світла).
  2. Площу приміщення помножте на цифру відповідного нормативу (наприклад, на житлову кімнату 20 м2, де норма освітленості складає 150 люксів, необхідно 3000 люменів світла).
  3. Зведіть отримані показники (на кімнату з нашого прикладу вам потрібно 3 LED лампочки, потужністю по 10 Вт кожна).

До речі, якщо у одній з ваших кімнат норма освітленості не чітка — наприклад, частина кухні є одночасно відпочинковою зоною, де іноді потрібно менше світла — вам слід звернути увагу на світильники LED з технологією SmartLight. Це сучасне рішення дозволяє дистанційно регулювати потужність, колір та інші параметри одного й того ж світильника.

Якщо розрахунок норми освітленості здається вам складним, зверніться до консультантів нашого інтернет-магазину і вам допоможуть обрати LED лампочки та світильники із необхідними параметрами!

Інші новини
4 вересня 2022
Стаття

Правильний вибір настільної лампи забезпечить рівень підвищення працездатності. Подробиці читайте...

31 березня 2021
Новина

У зв’язку з введенням чергового локдауну ми закликаємо підтримати позицію...

15 березня 2019
Стаття

Енергозберігаючі лампи мають кілька видів: люмінесцентні, ртутні та світлодіодні лампи....

19 листопада 2018
Подія

Останнім часом почастішали спроби копіювання інтернет-сторінок лідера ринку – бренду...