головне меню

ГРОШІ ТА КІЛОВАТИ - ДІЄВІ ПОРАДИ ПО ЕКОНОМІЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

З 1 березня 2017 року тарифи на електроенергію для українців зросли на 25%. З одного боку, ця новина, безумовно, не тішить, але з іншого - це реальний мотиватор для того, щоб переглянути свої погляди і задуматися про бережливе використання енергоресурсів.

Сьогодні сучасну квартиру складно собі уявити без вагомого переліку електроніки і побутової техніки, а темп життя, що все прискорюється, та здобутки науки і техніки відвели нас далеко від біоритмів наших прадідів - ми працюємо або відпочиваємо до півночі, і ввімкнене, особливо взимку, світло - наш постійний супутник. І незважаючи на це, переважна більшість сімей, доклавши певних зусиль, можуть скоротити свої рахунки за електроенергію на 25-30%. У цій статті ми ділимося реально працюючими способами і порадами щодо економії.

Отже, що ви можете зробити вже зараз:

ЗАМІНИТИ ВСЕ ЛАМПИ розжарювання або лампи КЛЛ (енергозберігаючі спіральні лампи) НА СВІТЛОДІОДНІ від перевірених виробників. «Саме частина рахунку« за світло» є тими витратами, які ми можемо скоротити без втрати комфорту. Адже важко уявити, що домогосподарства можуть скоротити час використання або зовсім відмовитися від електроприладів: холодильника, телевізора чи чайника. У випадку з освітленням справи йдуть інакше, технології дозволяють збільшити час використання джерел світла, при цьому скоротивши витрати на електроенергію і, як наслідок, ваші кошти. Перехід на якісні LED-лампи дозволить скоротити витрати на освітлення до 80-90% », - радять в  «Грін Пауер Евроелектрік Україна».

Перехід на світлодіодне освітлення недешевий, але якщо міняти лампи поступово - це не вдарить по кишені, а економію ви відчуєте вже з першого місяця. Для прикладу щомісячної економії уявімо собі типову родину з трьох осіб, яка проживає у двокімнатній квартирі. В квартирі встановлено в середньому 9 лампочок із середньою потужністю 75 ват, які сумарно за добу працюють 24 години (в середньому по 3 години в кожному приміщенні). Споживання електроенергії при цьому становить близько 55 кВт / год. А при переході на LED, ніяк не обмежуючи себе в освітлені ви можете знизити цю цифру до 6 Квт / год.

Якщо ж порахувати економію за весь термін служби світлодіодної лампи - цифри вас вразять! Так, наприклад, економія від використання 10-ватної LED-лампи Eurolamp за термін служби в 50 тисяч годин з урахуванням тарифів від 1 березня складе 7840 грн!

Вибираючи бренд світлодіодних ламп, обов'язково звертайте увагу маркування на упаковці - світловий потік, температуру світла і світловіддачу LED-лампи. Не зайвим буде також звернути увагу на гарантію виробника. Так, термін гарантії на світлодіодний чіп всередині лампи ТМ Eurolamp становить від 3 до 10 років - це означає, що компанія впевнена в якості своєї продукції і несе за неї відповідальність.

ВСТАНОВИТИ ДАТЧИКИ РУХУ на найбільш прохідних місцях - коридорі, тамбурі або в під'їзді. Не зайвим буде використання датчиків руху в приватному будинку або на дачі. Якщо ви перебуваєте ще на етапі ремонту або проектування світили житла - заплануйте прохідні вимикачі для незалежного управління освітленням з двох місць в коридорах і кімнатах. Найпростіший приклад схеми для коридору для розуміння суті роботи такого вимикача: зайшли в будинок - ввімкнули світло біля вхідних дверей, зняли верхній одяг, і біля входу в кімнату або кухню вимкнули світло в коридорі. Це дозволяє економити електроенергію і, крім того, це мега-зручно.

ВІДКЛЮЧИТИ ВСЕ, ЩО НЕ ПОТРІБНО в даний момент. Вимикайте світло, коли виходите з приміщення. Не вмикайте без потреби центральне освітлення - використовуйте локальне освітлення (бра, торшери, світлодіодні підсвічування). Вийміть шнури зарядних пристроїв, якщо не заряджаєте їх, вимкніть живлення телевізорів, ПК, мультиварок та іншої техніки в режимі очікування. Всі прилади, що знаходяться в режимі очікування з палаючим червоним індикатором - це приховані вампіри по пожирання електроенергії. Нехай мало і непомітно, але вони можуть «з'їсти» до 5% вашого рахунку за електроенергію.

РОЗУМНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ПОБУТОВУ ТЕХНІКУ. При покупці нової побутової техніки вибирайте ту, на якій маркування А, А + або А ++, в загальному чим більше «плюсів», тим краще. Завантажуйте повністю пральну машину і посудомийну машину і вибирайте найбільш енергозберігаючу програму. Встановіть правильний режим в морозильній і основній камері холодильника, приберіть холодильник від джерел тепла. Регулярно разморожуйте холодильник і не ставте в нього гарячі продукти. Якщо у вас електроплита - використовуйте посуд діаметра конфорки з рівним дном і вимикайте плиту за 5-10 хвилин до готовності страви. Використовуйте для розігріву їжі мікрохвильовку, а не духовку або електроліту.

ВСТАНОВИТИ двотарифний лічильник - він дозволяє економити ночами. Такі лічильники вигідні тим, хто може використовувати енергоємні побутові прилади: посудомийну і пральну машини, хлібопічку, мультиварку або навіть духову шафу - з 23.00 до 7.00. В середньому лічильник дозволяє заощадити до 25% витрат на електроенергію і окупає себе за два-три роки.

Інші новини
4 вересня 2022
Стаття

Правильний вибір настільної лампи забезпечить рівень підвищення працездатності. Подробиці читайте...

31 березня 2021
Новина

У зв’язку з введенням чергового локдауну ми закликаємо підтримати позицію...

15 березня 2019
Стаття

Енергозберігаючі лампи мають кілька видів: люмінесцентні, ртутні та світлодіодні лампи....

19 листопада 2018
Подія

Останнім часом почастішали спроби копіювання інтернет-сторінок лідера ринку – бренду...