головне меню

Холодне, тепле, нейтральне: як підібрати комфортне освітлення

Освітлення, яке ідеально підходить для кухні може не годитися для вітальні або спальні і навпаки. Ми зібрали кілька цінних порад, які допоможуть створити приємне і комфортне освітлення в кожному приміщенні вашої квартири або будинку.

Освітлення створює настрій в будинку. Правильно підібрані джерела світла і правильно розставлені світлові акценти іноді здатні не тільки змінити простір до невпізнання, але і допомогти заощадити на освітленні квартири у декілька разів рази.

Як відомо, саме сонячне світло є найбільш природним для сприйняття нашими органами зору. Тому сонячне освітлення є де-факто стандартом передачі кольору і чим ближче штучний колір до сонячного, тим більш реальним він здається. Тому виробники ламп намагаються наблизити штучні джерела світла до даного ідеалу. Але поки це неможливо - світіння будь-якого освітлювального приладу має своє забарвлення, що потрібно враховувати при виборі джерела світла.

Давайте спробуємо розібратися в тонкощах світлового дизайну.

Перший нюанс, про який потрібно обов'язково поцікавитися у продавця при підборі лампи - індекс передачі кольору (на упаковках ламп позначається Ra або CRI). Від даного показника буде залежати наскільки натурально і приємно виглядатимуть кольори інтер'єру при штучному освітленні.

Позначають індекс передачі кольору буквами Ra і для створення нормального освітлення він повинен досягати 80-90, а в ідеалі - 90-100 Ra.

Інший важливий нюанс - колірна температура, що відповідає за відтінок світла. Вимірюється колірна температура в Кельвінах (позначається К). Найчастіше виділяють три відтінки: теплий (≈2700-3000 К), нейтральний або білий (≈4100 К) і холодний (≈6500 К).

Дизайнери рекомендують вибирати тепле або нейтральне світло в кімнати, де люди розслабляються після важкого дня, відпочивають - там, де сім'я проводить вечір, приймає їжу і так далі.

У такі приміщення краще всього вибирати люстри, що забезпечують розсіяне світло теплого спектру, тому що воно здатние створити атмосферу невимушеності, розслаблення, затишку.

Холодний колір в значній мірі сприяє концентрації, створює робочу атмосферу, тому найчастіше лампи холодного світла використовуються коли необхідно налаштувати людину на діловий лад. Найчастіше холодні лампи використовуються там, де потрібно поєднання штучного і природного світла - в різних установах, офісних будівлях і так далі.

У сучасному різноманітті енергоефективних ламп можна легко загубитися, тому надаємо експертні ради по оптимальному вибору ламп і заощадження коштів і енергії для кожної кімнати.

Ванні кімнати

Забезпечення освітлення у ванній кімнаті э достатньо складним завданням, адже комфорт і безпека - це основне сполучення при виборі освітлення в цій зоні. Зазвичай рекомендується використовувати нейтральне світло, наближене до сонячного. Вбудовувані світильники (або даунлайти) для вологих приміщень також є прекрасним готовим рішенням, яке до того ж є вологозахищеним.

Спальні та дитячі кімнати

У зонах відпочинку ключовими моментами є релаксація і спокій. Доцільне використання регуляторів інтенсивності освітлення (або іншими словами диммерів) і теплого світла, тому лампи з діапазоном колірної температури 2700 - 3000 кельвінів (К) - прийнятний варіант. У зоні письмового столу в дитячій кімнаті доцільно встановити лампи з теплим або денним світлом (2700-3000 К) так очі не будуть втомлюватися, а нейтральние денне світло ще і налаштує на робочий лад, додасть зібраності. Також важливо вибирати лампи від надійного виробника, наприклад, LED-лампи німецької якості від ТМ Eurolamp. Ці лампи – будуть давати якісне світло без мерехтіння і подразнення очей. Ще один нюанс, про який треба пам'ятати, особливо в дитячій кімнаті - безпека. Світлодіодні лампи ТМ Eurolamp можна використовувати навіть в дитячих кімнатах, так як вони не містять ртуті, і якщо така лампа розбилася вона не завдає жодної шкоди здоров'ю.

Вітальня

Вибір освітлення для вітальні може бути складним завданням, оскільки майже завжди такі кімнати багатофункціональні - тут і кабінет, і їдальня, і домашній кінотеатр, і місце відпочинку всієї сім'ї - як правило, необхідне загальне фонове освітлення. Центральние джерело світла повинне бути по можливості регульованим, а колірна температура повинна бути узгоджена із загальним забарвленням кімнати – якщо колір стін і меблів витриманий в холодних відтінках, тепле світло лампи не тільки не принесе в кімнату відчуття комфорту, але і створить дисонанс.

Особливий затишок вечірнім «посиденькам» за столом створює джерело світла в стилі ретро: під великим абажуром з тканини. Для таких абажурів треба вибирати декоративні світлодіодні лампи у формі кулі, а для люстр в стилі «прованс» ідеальним є форма «свічка». Відомі виробники, такі як ТМ Eurolamp - пропонують своїм покупцям різні варіанти ламп як за формою і розміром, так і за потужністю. Крім того, ТМ Eurolamp дає до 10 років гарантії на свої вироби - це дозволить вам забути про заміну перегорілих ламп.

Кухня і їдальня

Централізовано розміщені стельові люстри або вбудовані світильники зазвичай забезпечують загальне освітлення, яке доповнюється додатковими світильниками, вбудованими в шафи і робочим освітленням. Для вбудованих точкових світильників кращим вибором будуть лампи Eurolamp в форм-факторі «рефлектор» - вони дають спрямоване світло, а для шафових світильників і освітлення робочої зони підходять трубчасті лінійні світлодіодні лампи. Світильник або бра над столом дозволяють змінювати варіанти освітлення від робочого (приготування їжі) до святкового (вечеря) - для затишної атмосфери використовуйте світлодіодні лампи теплого світла від ТМ Eurolamp c колірною температурою 2700-3000К. При виборі ламп для кухні важливо пам'ятати про колірну температуру лампи – холодне світло може спотворювати відтінки продуктів і їжі і негативно вплинути на апетит.

Інші новини
4 вересня 2022
Стаття

Правильний вибір настільної лампи забезпечить рівень підвищення працездатності. Подробиці читайте...

31 березня 2021
Новина

У зв’язку з введенням чергового локдауну ми закликаємо підтримати позицію...

15 березня 2019
Стаття

Енергозберігаючі лампи мають кілька видів: люмінесцентні, ртутні та світлодіодні лампи....

19 листопада 2018
Подія

Останнім часом почастішали спроби копіювання інтернет-сторінок лідера ринку – бренду...