головне меню

Як відрізнити якісну LED-лампу від неякісної?

Якісна LED-лампа є довговічним, безпечним і економічним джерелом світла, а ось вибір неякісного LED може звести всі ці переваги нанівець. Як же вибрати якісні LED-лампи, навіть якщо ви ніколи не купували їх раніше?

Після чергового підвищення тарифів на електроенергію і приходу опалювального сезону, всі ми зрозуміли, що потрібно вживати додаткових заходів щодо економії бюджету на «комуналку».

Однією з найбільш легко регульованих статей витрат є електроенергія.

Тому, якщо ви ще не перейшли на енергозберігаючі джерела світла, то саме час розібратися в питанні і не чекати туманного завтра і наступного підвищення тарифів, а поступово змінювати лампочки на світлодіодні джерела світла в квартирі вже сьогодні.

Якщо узагальнити, енергоефективні лампи діляться на два типи: люмінесцентні і світлодіодні. Компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ), більш відомі в народі як «спіральні», містять пари ртуті і поступово відходять у минуле. Даний тип ламп з 2015 року виводиться з продажу і з часом не буде поставлятися на територію України компанією Eurolamp. Таке рішення пов'язане в тому числі і з тим, що питання з утилізацією цих ламп (адже їх не можна викидати разом зі звичайним сміттям) так і не вирішено. Другий тип - LED-лампи (світлодіодні), які є по суті не просто лампами, а справжніми електронними приладами, найбільш економічними і довговічними джерелами світла на сьогодні.

Оскільки LED-лампа є товаром, який ми купуємо на довгий термін, важливо вміти вибрати якісну лампу, яка буде служити багато років, не втрачаючи своїх якостей. Давайте розберемося, які кроки потрібно зробити, щоб не помилитися у виборі світлодіодних ламп.

Крок 1: Вибираємо виробника

Багато хто цікавиться, на якого виробника світлодіодних енергоефективних ламп варто орієнтуватися при виборі. Всі ми хочемо, щоб було якісно і не дуже дорого. На думку експертів, при оцінці співвідношення ціна / якість варто завжди пам'ятати про репутацію виробника, популярність бренду на ринку, тому що при виборі продукції дешевих і невідомих брендів, завжди є великий ризик придбати неякісний товар, який не просто «з'їсть» вкладені вами гроші, а й може негативно вплинути на здоров'я.

Також радимо звернути увагу на гарантію, яку дає виробник - чим вона більша, тим якісніше лампа. Наприклад, гарантійний термін світлодіодного чіпа всередині лампи TM Eurolamp становить 10 років - це означає, що компанія впевнена в якості своєї продукції і несе за неї відповідальність. Не зайвим буде також звернути увагу на країну виробника - ця інформація повинна бути розміщена на упаковці. Особливо досвідчені покупці можуть визначити походження бренду з перших цифр штрих-коду. Хорошими показниками якості відрізняються європейські бренди - в цю групу входять Eurolamp, Osram, Philips. Правда, останні два можуть аж надто боляче вдарити по гаманцю середнього покупця.

Крок 2: Вивчаємо упаковку

Щоб не помилитися у виборі будь-якого товару, слід завжди вивчати маркування на товарі і вміти орієнтуватися в базових технічних характеристиках. Для того, щоб полегшити це завдання, експерти Eurolamp підготували короткий і зрозумілий огляд світлотехнічних термінів. На що ж звернути увагу?

Світловий потік. Вимірюється в люменах (лм або Lm). Це один з найважливіших показників лампи. Тому що саме він означає, яскравість освітлення вашого приміщення, тобто скільки світла "вийде" з лампи назовні. Все просто - чим вище число, тим більш яскраве світло.

Потужність. Вимірюється в Ватах (Вт або W). Тут все також просто - чим вище потужність, тим більше споживання електроенергії. Існує думка, що чим більше споживана потужність лампи, тим більше світла вона видає. У більшості випадків так і є, але порівнюючи лампи різних виробників обов'язково звертайте увагу на світловий потік. Не рідкісні випадки, коли лампа з меншою потужністю має більший світловий потік в люменах і, відповідно, має більш високу енергоефективність.

На більшості упаковок ви можете також зустріти вказівку еквівалента потужності LED-лампи до звичайної лампи розжарювання (ЛЗП) - на даний момент співвідношення становить 1 до 10 (тобто 10 Вт світлодіодної лампи відповідають 100 Вт лампи розжарювання).

Світлова температура. Вимірюється в кельвінах (К). Показник кольоровості лампи, тобто якого кольору буде світло, яке ми бачимо. Можна умовно поділити на такі типи:

  • "як звичайна лампа" або тепле світло (приблизно 2700-3300 К). Має жовтуватий відтінок. Добре підходить для спалень і кімнат відпочинку, адже заспокоює і знімає напруження.
  • денне (4000-4200 К), ще називають природним кольором; схожий на неяскравий денне світло розсіяного неба. Відмінне рішення, якщо потрібно підтримувати організм в бадьорості. Часто використовується в офісних приміщеннях.
  • холодне (близько 5000 К) - блакитного відтінку, може спотворювати відтінки навколишніх предметів. Світло здається більш яскравим, воно тонізує, але при тривалому використанні може втомлювати.

Цоколь. Для більшості людей, які коли-небудь купували лампочку, це елементарні речі, але про них обов'язково потрібно пам'ятати. Важливо також знати, що цоколі бувають не тільки Е14 (так званий міньйон) і Е27, з якими ми стикаємося найчастіше. Також є Штиркові цоколі GU 5.3, GU 10 і G4.

Тип світлодіода. Важливий момент при виборі, адже від якості світлодіода залежить термін служби вашої лампи. На даний момент практично всі виробники використовують в LED-лампах діоди типу SMD, тому головним фактором, що вказує на якість світлодіода може бути термін гарантії або заявлений ресурс роботи - чим вище, тим краще.

Крок 3: Тестуємо біля прилавка

Перед покупкою кожну лампу бажано перевірити на пульсацію. Якісна світлодіодна лампа не повинна пульсувати (мерехтіти). Пульсація світлодіодної лампи відбувається через неякісний випрямляч в блоці живлення лампи і як наслідок потрапляння частоти 50 Гц на самі світлодіоди. Пульсація лампи не помітна неозброєним оком, але призводить до стомлюваності і негативно впливає на нервову систему людини взагалі. Перевірити лампу на мерехтіння можна за допомогою камери мобільного телефону: просто наведіть камеру на працюючу лампу - якщо пульсація є, зображення буде блимати (на екрані буде видно ледь помітні смуги, що йдуть згори донизу) і від покупки такої лампи краще відмовитися.

Світлодіодні лампи перевірених брендів для захисту від мерехтіння використовують в конструкції лампи спеціальний IC-драйвер. У всіх LED-лампах Eurolamp продуктової лінійки 2016 року і пізніше використовується IC-драйвер, який стабілізує струм і захищає лампу від перепадів напруги в мережі, а ваш зір і нервову систему від негативних наслідків пульсації.

Сподіваємося, що ці три поради допоможуть вам не помилитися у виборі і купити дійсно якісні світлодіодні лампи, адже LED – це світло майбутнього!

Інші новини
4 вересня 2022
Стаття

Правильний вибір настільної лампи забезпечить рівень підвищення працездатності. Подробиці читайте...

31 березня 2021
Новина

У зв’язку з введенням чергового локдауну ми закликаємо підтримати позицію...

15 березня 2019
Стаття

Енергозберігаючі лампи мають кілька видів: люмінесцентні, ртутні та світлодіодні лампи....

19 листопада 2018
Подія

Останнім часом почастішали спроби копіювання інтернет-сторінок лідера ринку – бренду...